РОЗРОБКА НАВЧАЛЬНОГО ПРОЕКТУ «КОМПЛЕКСНА СИСТЕМА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПІДГОТОВКИ В АКАДЕМІЇ СТАРТ_ІТ» - Scientific conference

Congratulation from Internet Conference!

Hello

Рік заснування видання - 2011

РОЗРОБКА НАВЧАЛЬНОГО ПРОЕКТУ «КОМПЛЕКСНА СИСТЕМА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПІДГОТОВКИ В АКАДЕМІЇ СТАРТ_ІТ»

12.11.2024 21:08

[1. Information systems and technologies]

Author: Матюхін Валентин Олександрович, кандидат технічних наук, доктор наук в галузі економіки, професор, виконавчий директор, Львівська академія СТАРТ_ІТ, м.Львів; Кобзєва Олена Вікторівна, доктор філософії в галузі ділового адміністрування, професор, директор, Львівська академія СТАРТ_ІТ, м.Львів


Вступ. Актуальність роботи. ІТ-індустрія, незважаючи на війну, впевнено працює та увійшла до ТОП експортних галузей України. За даними НБУ загальний ІТ-виторг за І квартал 2024 року становив $1 млрд. 591 млн. При цьому ІТ-галузь становить 40% експорту послуг країни, залишається другою після агропромислового комплексу та приносить більше доходу ніж експорт металів та машинобудування разом. 

Тому саме в цій сфері батьки намагаються підготувати дитину до успішного майбутнього. Природньо постає питання, а де краще навчатися та отримати ІТ-вміння з новітніх комп’ютерних технологій? Батьків та дітей безумовно цікавлять особливості якісної підготовки, що є визначальними при виборі навчального закладу.

В Академії СТАРТ_ІТ вперше розроблена комплексна система забезпечення якості ІТ-підготовки школярів 8-17 років.

Метою роботи є розробка навчального проекту «Комплексна система забезпечення якості підготовки (КСЗЯП) в Академії СТАРТ_ІТ».

Завдання роботи. Розробка структури та складових КСЗЯП в Академії СТАРТ_ІТ. Визначення та обгрунтування засад КСЗЯП в Академії.

Виклад суті дослідження. На підставі аналізу особливостей організації інноваційного навчального процесу професійної ІТ-підготовки школярів в Академії СТАРТ_ІТ [1, с.164] були розроблені структура та складові комплексної системи забезпечення якості підготовки (рис.1) та визначено її 8 засад.

Така КСЗЯП забезпечує підготовку випускників Академії на рівні ІТ‑фахівця Trainee.




Рис.1 Структура комплексної системи забезпечення якості підготовки слухачів 

1. Актуальні новітні технології. В Академії слухачі отримують професійні ІТ-вміння (tech skills) з актуальних новітніх технологій, які за прогнозами експертів Кремнієвої долини із Стенфордського університету будуть мати попит і в 2030-х роках. Тільки в СТАРТ_ІТ програмують інтернет речей та штучний інтелект, об’єкти доповненої та віртуальної реальності у розумному будинку; а також створюють сайти, комп'ютерні ігри, роботи з графічного дизайну, 3D-моделі та роботів. Знання та вміння з новітніх технологій забезпечують успішне працевлаштування у міжнародних ІТ‑компаніях.

2. Цікава проектна форма навчання. Дітям в СТАРТ_ІТ цікаво навчатися. За проектною формою навчання кожен слухач під час навчального модуля створює власні ІТ-роботи, які щокварталу демонструє на батьківських зборах. Під керівництвом менторів – фахівців ІТ-компаній учні розкривають свої комп’ютерні таланти, а на старших курсах створювати реальні ІТ-проекти, які захищають перед фахівцями галузі. І таким чином набувають практичний досвід.

3. Формування творчої особистості за американськими стандартами. За рекомендаціями Інституту майбутнього США та програми Microsoft Class of 2030 відповідно вимог роботодавців міжнародних компаній в усі навчальні програми, крім професійної комп’ютерної підготовки, введено додатково 3 складові:

• Тренінги з формування навичок творчої особистості (soft skills) з психологами.

• Заняття з основ бізнес-підготовки (business skills) з бізнес-тренерами.

• Практична англійська мова в ІТ на заняттях в English Speaking Club. 

Фахівці з таким комплексом знань та вмінь завжди затребувані на ринку праці.

4. Викладачі – професіонали ІТ-компаній. Слухачів СТАРТ_ІТ навчають професіонали львівських ІТ-компаній, які становлять понад 90% викладацького складу. Вони проходять підготовку та атестацію з дитячої педагогіки, знають чого вчити, як вчити та полюбляють роботу з дітьми. 

Навчальний процес забезпечує індивідуальний підхід до слухачів у малочисельних групах: у Підготовчому відділенні для 8-9 років і відділенні Базової підготовки для 10-11 років – 10-12 учнів у групі, а у відділеннях Комплексної профорієнтаційної підготовки для 12-14 років і Професійної підготовки для 15-17 років – 12-14 учнів. Тому викладачі приділяють увагу кожному підлітку.

Також створено зворотній зв’язок від слухача щодо задоволення роботою викладачів. Кожного навчального модуля учні заповнюють анкету («Як проходили заняття») та виставляють оцінки своїм викладачам.

5. Технології університетської освіти. Академія СТАРТ_ІТ – це ні курси, ні школа, ні освітній простір, а начальний заклад, який подібний до закладу вищої освіти (ЗВО), що забезпечує професійні вміння на підставі технології університетської освіти [2].

5.1. Так, фундаментальну ІТ-підготовку, яка формує професійні навички, слухачі Академії набувають у 4-х відділеннях:

• «Відділення початкової підготовки» для школярів 8-9 років за курсом «Цікава інформатика», термін навчання 14-8 місяців.

• «Відділення базової підготовки» для школярів 10-11 років за курсом «Базова комп’ютерна підготовка»,  термін навчання 2 роки.

• «Відділення комплексної профорієнтаційної підготовки» для школярів 12-14 років, за курсами «Комплексна комп’ютерна підготовка», «Поглиблена комп’ютерна підготовка з програмування», «Спеціалізована комп’ютерна підготовка», термін навчання 2 роки.

• «Відділення професійної підготовки» для школярів 15-17 років, за курсами «Розробка та просування веб-сайтів», «Професійна дизайн-підготовка», «Розробка програмного забезпечення. ІоТ», термін навчання 10 місяців.

5.2. Заняття відбуваються у 5 студіях (кафедрах) Академії: студії програмування та робототехніки; веб-студії; дизайн-студії; гейм-студії; тренінг-студії. 

5.3. Захист випускних проектів у відділеннях ( факультетах) з комплексної профорієнтаційної та з професійної ІТ-підготовки відбувається перед фахівцями ІТ-галузі та батьками з презентацією на англійській мові.

5.4. Диплом випускників Академії за змістом відповідає диплому ЗВО.

5.5. Керівники Академії мають наукові ступені та вчене звання: 

• Директор – доктор філософії в галузі ділового адміністрування, професор; досвід роботи в університеті 10 років та в ІТ-освіті школярів 12 років.

• Виконавчий директор – кандидат технічних наук, доктор наук в галузі економіки, професор; досвід роботи в університетах понад 20 років та в ІТ‑освіті школярів 8 років.

6. Авторські навчальні проекти. В Академії розроблені та впроваджені 5 авторських навчальних проектів для позашкільної освіти учнів [3], які офіційно визнані Міжнародною та Державною системами реєстрації авторського права і отримали Міжнародні сертифікати та Державні свідоцтва :

• «Львівська Академія СТАРТ_ІТ».

• «Інтерактивний наочно-дистанційний формат ІТ- навчання».

• «Університетська ІТ-підготовка школярів 8 -17 років в Академії СТАРТ_ІТ».

• «Iнтернет речей та штучний інтелект у розумному будинку».

• «Створення об'єктів доповненої та віртуальної реальності у розумному будинку».

Авторська навчальна підготовка забезпечує новітні ІТ- знання та вміння учнів.

7. Міжнародний рівень підготовки слухачів Академії.

7.1. Організація навчального процесу за 4-ма видами підготовки та склад затребуваних новітніх комп’ютерних програм відповідають рекомендаціям відповідно Інституту майбутнього США та експертів Кремнієвої долини.

7.2. Вперше в Україні 9 груп, 105 слухачів СТАРТ_ІТ виконали та успішно захистили проект «Інтернет речей та штучний інтелект у віртуальному розумному будинку». Проекти з інтернету речей школярі розробляють в США, в Бостоні та в Ізраїлі, в Хайфі.

7.3. Відомий у світі курс Гарвардського університету США з основ програмування для студентів під назвою CS50 (Computer Science ) складається з 11 модулів. Слухачі СТАРТ_ІТ – школярі 10-17 років знайомляться з 6-ма модулями цього курсу.

7.4. Якісна ІТ-підготовка та Диплом Академії допомагають нашим випускника за кордоном при пошуку роботи або подальшому навчанні.

Так, наприклад Маркіян Перепелюк закінчив два відділення – з комплексної профорієнтаційної та з веб-професійної підготовки. Влітку 2023 року, коли він з родиною потрапив до Лондона, успішно пройшов співбесіду і стажування в двох компаніях Англії – Trayport та GoHenry.

Навчальна частина надсилала випускникам дипломи англійською мовою за їх запитами з Італії, Канади та Німеччини.

7.5. Міжнародний рівень підготовки слухачів також підтверджують зазначені вище 5 авторських навчальних проектів, які визнані Міжнародною системою реєстрації авторського права.

8. Навички роботи на фрілансі. Головна мета Академії – якісна ІТ‑підготовка випускників до престижної високооплачуваної роботи. Тому у відділенні «Професійна комп’ютерна підготовка» слухачі набувають практичні навички працювати на фрілансі, а саме:

• Розробляють та захищають проекти перед фахівцями галузі – «Розробка та просування веб-сайтів», «Розробка дизайну рекламних постерів для соціальних мереж».

• Знайомляться з основами професій розробника сайтів – веб-дизайнера, верстальника веб-сторінок, front-end розробника, cms Joomla/Wordpress-розробника, seo-спеціаліста.

• Знайомляться з основами професій графічного дизайнера – дизайнера реклами, дизайнера-маркетолога, дизайнера-креативника, дизайнера соцмереж. 

• Проходять систему тренінгів – «Підготовка резюме для пошуку роботи CV4IT», «Мотиваційний лист», «Моя кар'єра», «Секрети та біржі фріланса», «Самопрезентація».

• За статистикою кожен третій слухач професійних курсів Академії знаходить собі роботу на фрілансі відразу після їх закінчення.

Таким чином, випускник Академії СТАРТ_ІТ – це сформований ІТ‑фахівець початкового рівня (Trainee), який у Львові отримує зарплату від 20 000 грн.

Висновки.

1. Результати розробки першого в Україні навчального проекту з комплексної системи забезпечення якості ІТ-підготовки школярів були впроваджені у навчальний процес Академії СТАРТ_ІТ  [4].

2. Академія СТАРТ_ІТ принципово відрізняється від інших ІТ-навчальних закладів позашкільної освіти: ні у Львові, ні в Україні немає навчального закладу для школярів з такими комплексними показниками якості ІТ‑підготовки.

3. Завдячуючи якісній інноваційній ІТ-підготовці, багато випускників Академії стають студентами університетів з комп’ютерних наук. Вже на 1-2 курсі вони знаходять роботу в міжнародних компаніях, за рік набувають рівень фахівця Juniоr, який у Львові отримує зарплату від 40 000 грн. 

При цьому мають гарну перспективу у кар’єрному рості – середня зарплата айтівця в місті за даними Львівського ІТ Кластеру понад 150 000 грн.

Список використаних джерел:

1. Кобзєва О.В., Матюхін В.О. Успішний фахівець 2020-х років: вимоги та технології підготовки. // Наукове видання «Інтернет-Освіта-Наука-2016». Збірник праць десятої Міжнародної науково-практичної конференції. – Вінниця: ВНТУ,  2016. – С.164-166.

2. Тільки в СТАРТ_ІТ: Університетська ІТ-підготовка школярів за американськими стандартами. URL: https://startit.ua/universitetska-pidgotovka-shkolariv (дата звернення 10.11.2024).

3. Авторська підготовка школярів 8-16 років за американськими стандартами. URL: https://startit.ua/avtorska-it-pidgotovka (дата звернення 10.11.2024).

4. Фішка СТАРТ_ІТ: якісна комп’ютерна підготовка за американськими стандартами.  URL: https://startit.ua/jakisna-komputerna-pidgotovka-za-amerikanskimi-standartami (дата звернення 10.11.2024).



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Сonferences

Conference 2024

Conference 2023

Conference 2022

Conference 2021



Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукова спільнота - інтернет конференції

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Інформаційне суспільство: технологічні, економічні та технічні аспекти становлення