ОСОБЛИВОСТІ МАГІСТРАЛЬНИХ ОПТОВОЛОКОННИХ ЛІНІЙ
28.09.2021 21:17
[3. Technical sciences]
Author: Ящук Ю.Р., студент, кафедра системного аналізу, Державний університет телекомунікацій, м. Київ
Сьогодні суспільство переходить у активну стадію глобально-інформаційного розвитку. Люди все частіше задумуються над впровадженням або покращенням уже існуючих технологій і це стає двигуном прогресу.
Через збільшення кількості абонентів стало просто необхідним збільшення ресурсу та можливостей для передачі величезної кількості інформації.
Застосування мідного кабелю для будівництва магістральних ліній(МЛ) зв‘язку уже не актуально [1], оскільки потребує великих грошових вкладень. Також відомі випадки, коли компанії, що використовують для передачі даних саме мідні кабелі, мають збитки через їх викрадання продажу.
Ось чому, на сьогоднішній день частіше всього при побудові МЛ використовуються саме волоконно-оптичні кабелі.
Основними перевагами є:
- пожежостійкість (можна використовувати навіть в підприємствах, де є легкозаймисті матеріали, оскільки відсутнє іскроутворення).
- висока швидкість передачі даних.
- підвищений термін експлуатації (до 25 років).
- не чутливість до електромагнітних випромінювань і вологості середовища.
- низький показник загасання сигналу.
- вартість, оскільки вона нижча ніж у мідного кабелю.
Також слід додати, що кабель волоконно-оптичної лінії зв’язку(ВОЛЗ) на різних ділянках і в залежності від територіального розташування можна прокладати трьома шляхами, а саме:
1. між опорами (повітряним способом).
2. під землею (в траншеях і кабельній каналізації).
3. під водою (в місцях перетину водних перешкод).
Проаналізувавши всі «за» та «проти» перших двох варіантів (оскільки вони є більш поширеними в нашій країні) можна виділити недоліки кожного з них:
Факторами ризику пошкоджень наземних ліній є [2]:
- поривчастий(шквальний) вітер. (внаслідок нього можуть впасти на лінію старі та сухі дерева, що завдають значних збитків.
- ураження блискавкою.
- обмерзання льодом (так звані льодяні дощі).
- пожежі і т.п.
Факторами ризику пошкоджень підземних ліній є:
- гризуни.
- дорожні роботи і т.п.
Серед цих двох варіантів прокладання просто неможливо виділити кращий, оскільки кожен має своє місце призначення та взаємозаміняється, коли використання наземної ВОЛЗ неможливе або ж невигідно займатись монтажем підземної.
Література:
1. Таубер Хартвиг Для операторів настав час прощатись з мережами минулого покоління і переходити на широкополосне оптоволокно // T-Comm. 2012. №Метрол..
2. Губская Оксана Александровна, Плут Михаил Николаевич, Спиридонов Олег Романович, Фатьянова Елена Валентиновна Аналіз зовнішніх факторів, що діють на працездатність волоконно-оптичної системи передач // Известия ТулГУ. Технические науки. 2020. №5.