ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ НА ПІДПРИЄМСТВІ
18.10.2022 12:30
[2. Економічні науки]
Автор: Чучкевич Дарина Юріївна, студентка 4 курсу, Київський національний університет технологій та дизайну, м. Київ
Бізнес в сучасних умовах є дуже динамічним і змушує керівників підприємств потрібно вдосконалювати управління. Керівникам підприємства необхідно отримувати інформацію, що надасть можливість провести розрахунок, аналіз, порівняння варіантів та зробити план наступних дій.
Джерелом інформації для керівництва є облік, що призначений не тільки для узагальнення інформації, але й для забезпечення ефективного ведення виробничо-господарської діяльності підприємств. Тому великого значення набуває необхідність організація управлінського обліку, створення системи ефективного контролю та управління витратами на етапах виробництва.
Управлінський облік – процес, який, прибавляючи цінність, безперервно вдосконалює планування, проектування, вимірювання і функціонування систем фінансової і нефінансової інформації, який направляє дії менеджменту, мотивує поведінку, підтримує і створює культурні цінності, необхідні для досягнення стратегічних, тактичних і оперативних цілей підприємства [1].
Основними завданнями управлінського обліку є:
• збір, обробка, узагальнення і передача інформації для прийняття рішень та управління підприємством;
• ефективність та доцільність використання коштів, майна та засобів підприємства;
• підведення підсумків діяльності підприємства, оцінка ефективності діяльності підприємства в цілому та за центрами відповідальності прийняття рішень;
• складання звітів для керівництва та інших внутрішніх користувачів;
• планування подальших дій стосовно покращення роботи підприємства.
Управлінський облік повинен включати напрями, статті доходів і витрат, розподіл витрат та загальні витрати для всіх, облікову політику, формати звітності та процедури отримання інформації.
Для впровадження системи управлінського обліку та успішного здійснення цього процесу необхідні такі складові:
• фахівці, що спеціалізуються на впровадженні управлінського обліку;
• ресурси для здійснення впровадження управлінського обліку, а саме гроші та час;
• участь спеціалістів та керівництва у розробці та впровадженні обліку, адже корегування керівництва допоможуть отримати бажаний результат діяльності підприємства [2] .
Управлінський облік є однією з основних функцій у системі управління підприємством, що формує інформацію для аналізу господарської діяльності, складання бізнес-планів, прийняття управлінських рішень. Суть управлінського обліку полягає в тому, щоб допомогти менеджеру досягти цілей компанії.
Література
1. Лебедик Т. В. Проблеми організації управлінського обліку на підприємствах / Т. В. Лебедик, К. Ю. Іващенко, А. М. Світловська. // Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. – 2016.
2. Подунай В. В. Роль управлінського обліку та проблеми його впровадження на вітчизняних підприємствах / В. В Подунай, К. В. Бурко // Економічні науки. Cер.: Облік і фінанси. – 2013. – Вип. 10(4).
___________________
Науковий керівник: Бунда Ольга Миколаївна, кандидат економічних наук, доцент, Київський національний університет технологій та дизайну, м.Київ