ДОСТУПНІСТЬ ЗАХИСНИХ СПОРУД ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ДЛЯ МАЛОМОБІЛЬНИХ ГРУП НАСЕЛЕННЯ - Наукові конференції

Вас вітає Інтернет конференція!

Вітаємо на нашому сайті

Рік заснування видання - 2011

ДОСТУПНІСТЬ ЗАХИСНИХ СПОРУД ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ДЛЯ МАЛОМОБІЛЬНИХ ГРУП НАСЕЛЕННЯ

28.07.2022 19:00

[3. Технічні науки]

Автор: Майборода Роман Ігорович, Національний університет цивільного захисту України, м. Харків; Рашкевич Ніна Владиславна, PhD, Національний університет цивільного захисту України, м. Харків; Щолоков Едуард Едуардович, Національний університет цивільного захисту України, м. Харків; Отрош Юрій Анатолійович, доктор технічних наук, професор, Національний університет цивільного захисту України, м. Харків


Маломобільні групи населення у зв’язку зі своєю обмеженістю самостійно пересуватись, орієнтуватись у просторі, контролювати свою поведінку та обслуговувати себе самостійно, потребують не тільки особливої допомоги та й умов у надзвичайних ситуаціях (НС). 

Війна в Україні показала, що не завжди є можливість проведення своєчасних евакуаційних заходів із зони воєнних (бойових) дій, – виникає необхідність захисту цивільного населення міст від небезпечних чинників артилерійського та ракетного вогню [1]. 

Зростання ризику виникнення та поширення небезпеки для населення та територій ведуть до посилення будівельних державних норм, державних стандартів і правил щодо впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту (ЦЗ). Укриття населення, у тому числі й маломобільних груп, у фонді захисних спорудах (ЦЗ) займає одне із ключових місць у вирішені завдання з попередження поширення НС, забезпечення безпеки життєдіяльності. Владою розпочаті роботи над тим, щоб спроєктовані будинки незалежно від призначення були обладнанні захисними спорудами (ЦЗ). Це питання планується урегулювати на законодавчому рівні з прописаними нормами та правилами. Захисні споруди повинні бути як безпечними, так й доступними. Питання безпеки базуються на підвищені стійкості за рахунок вдосконалення технологій будівництва, правильного вибору відповідних конструктивних і технологічних рішень, що компенсують вплив небезпечних факторів НС з урахуванням природних особливостей регіонів і окремих територій, схильних до дії природних явищ або процесів (зсуву, обвалу, підтоплення тощо). Доступність обумовлена безперешкодним пересуванням, відсутністю бар’єрів всередині та зовні об’єкта, знаходженням меблів, устаткування, засобів життєзабезпечення (місткостей з водою, харчових продуктів, медикаментів, засобів індивідуального захисту тощо). 

Аналізуючи вимоги нормативного законодавства, результатів перевірок стану засобів колективного захисту населення слід зазначити, що недостатньо уваги приділяється питанням доступності захисних споруд (ЦЗ) для маломобільних груп населення. Тому виникає гостра потреба, щоб при будівництві нових, реконструкції, реставрації, капітальному ремонті будівель та споруд враховувались права та потреби маломобільних груп населення. 

Один з напрямків подальших наукових досліджень передбачається моделювання небезпечних факторів пожежі в захисних спорудах та укриттях, моделювання евакуації маломобільних груп населення за допомогою програмного забезпечення Pathfinder та методик ДСТУ з урахуванням: швидкості руху; використання допоміжних засобів (палиці, протези, інвалідні візки); труднощів під час долання перешкод [2].

Література

1. Майборода Р.І., Отрош Ю.А., Ромін А.В. Проблемні питання захисту цивільного населення від небезпечних чинників артилерійського та ракетного вогню під час воєнних (бойових) дій: матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Problems of Emergency Situations». Харків: НУЦЗ України, 19 травня 2022. URL: http://repositsc.nuczu.edu.ua/handle/123456789/15422.

2. Морозова Д.М., Отрош Ю.А., Рибка Є.О., Тригуб В.В. Розбір функціональних характеристик програми Pathfinde: матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Problems of Emergency Situations». Харків: НУЦЗ України, 19 травня 2022. URL: http://repositsc.nuczu.edu.ua/handle/123456789/15422.Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференції

Конференції 2023

Конференції 2022

Конференції 2021Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукова спільнота - інтернет конференції

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Інформаційне суспільство: технологічні, економічні та технічні аспекти становлення