Вас вітає Наукова спільнота!

Вітаємо на нашому сайті

АКТУАЛЬНІСТЬ ВИВЧЕННЯ МОВИ ПРОГРАМУВАННЯ РНР

01.09.2021 21:59

[1. Інформаційні системи і технології]

Автор: Долгий А.І., студент, кафедра професійної та технологічної освіти і загальної фізики, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича; Деревянчук О.В., канд. фіз.-мат. наук, доцент, кафедра професійної та технологічної освіти і загальної фізики, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича; Звєрєва Л.Ф., викладач-методист, викладач вищої категорії, Новодністровська ЗЗСО ІІ-ІІІ ступенів


PHP - мова програмування, що використовується на стороні WEB-сервера для динамічної генерації HTML-сторінок.

PHP - один з небагатьох мов програмування, створених спеціально для розробки веб-додатків. Тому він включає в себе всі функції, необхідні саме для роботи на веб-сервері, і при цьому позбавлений надмірності, властивої багатьом його конкурентам.

PHP включає в себе величезну кількість вбудованих функцій: обробки рядків і масивів, роботи з файловою системою і з HTTP, електронної поштою, датою і часом, кирилицею та іншими національними алфавітами.

Незважаючи на те, що цей PHP програє боротьбу Python і Javascript, він все ще високо котирується на ринку. Сьогодні близько 70% сайтів використовують PHP, а в Wordpress близько 90% коду пишуться саме за допомогою цієї мови. 

До переваг PHP можна віднести наступне:

• є вільним програмним забезпеченням, поширюваним під особливою ліцензією (PHP license);

• підтримується великою спільнотою користувачів і розробників;

• має розвинену підтримку баз даних;

• є величезна кількість бібліотек і розширень мови;

• може використовуватися в ізольованому середовищі;

• є досить повною заміною пропрієтарного середовища ASP (Active Server Pages) від Microsoft;

• може бути розгорнутий майже на будь-якому сервері;

• портовано під велику кількість апаратних платформ і операційних систем.

В той же час мова програмування РНР має наступні недоліки:

• не підходить для створення десктопних додатків або системних компонентів;

• має слабкі засоби для роботи з винятками;

• глобальні параметри конфігурації впливають на базовий синтаксис мови, що ускладнює настройку сервера і розгортання додатків;

• об'єкти передаються за значенням, що бентежить багатьох програмістів, які звикли до передачі об'єктів по посиланню, як це робиться в більшості інших мов;

• веб-додатки, написані на PHP, часто мають проблеми з безпекою.

Формальний індикатор популярності мови - індекс TIOBE. У 2018 році РНР займав дев'яте місце, в 2019 перейшов на 8-е. Зростання позиції доводить, що сценарна мова розробки не втрачає популярність. Більше 80% всіх інтернет-ресурсів обслуговує саме РНР. Малоймовірним є раптовий перехід програмного забезпечення та інфраструктури, які реалізовані з допомогою PHP на інші технології, так що довгий час спостерігатиметься попит на даних спеціалістів.

РНР продовжує розвиватися і вдосконалюватися. В 2019 розробниками відбувся реліз версії 7.4. А в 2020 року автори опублікували восьмий випуск, в якому представлено багато удосконалень. Зокрема, проводиться налагодження асинхронности, з’явилася підтримка JIT, оновився синтаксис.

З цього можна зробити висновок, що мова програмування РНР не тільки не втрачає долю ринку, а і набирає популярність, поряд з складнішими аналогами. Тому вивчення РНР є актуальним. 

Література:

1. Джордж Шлосснейгл. Профессиональное программирование на PHP, 2006. – Оренбург : ОГУ, 2016. – 652 с.допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференції

Конференції 2021