ВЕБ-ДОДАТОК НАУКОВИХ ПУБЛІКАЦІЙ «LIVE ARTICLES»
20.05.2024 12:55
[1. Інформаційні системи і технології]
Автор: Дем’янюк Даниїл Богданович, студент 4 курсу, факультет комп’ютерних інформаційних технологій, Західноукраїнський національний університет, м. Тернопіль; Шпінталь Михайло Ярославович, кандидат технічних наук, доцент, факультет комп’ютерних інформаційних технологій, Західноукраїнський національний університет, м. Тернопіль
Сучасний світ наукової комунікації стрімко розвивається в онлайн-середовищі, тому дослідження стосовно розробки веб-додатку наукових публікацій «Live Articles» є важливим та відображає новаторські підходи й технології, що покликані зробити процес публікації та споживання наукової інформації більш ефективним та доступним. Таким чином, це дослідження є актуальним і важливим кроком у напрямку розвитку сучасних засобів комунікації в науковій сфері, забезпечуючи ефективне поширення та споживання знань.
Веб-додаток наукових публікацій «Live Articles» передбачає такі можливості для користувачів, як читати статті на різні теми, що їх цікавлять та навіть створювати свої власні. Для написання серверної частини веб-додатку використовуються наступні технології: TypeScript, Express, Mongoose, Jsonwebtoken, Axios, Winston, Typedi, Multer, Cloudinary, Bcrypt та Mongodb. Для написання клієнтської частини використовуються технології: TypeScript, React, Redux-Toolkit, Material-UI, React-Redux, React-router-dom, Formik, Yup та Sass. Також у розробці веб-додатку використовується додаток Figma для створення графічного дизайну та Postman для створення, тестування та виклику запитів з клієнта на сервер.
Важливо зазначити, що веб-додаток наукових публікацій має наступні основні функціональні можливості:
- Читання наукових статей. Користувачі можуть переглядати різні наукові статті на різні теми, які їх цікавлять. Додаток надає зручний інтерфейс для перегляду тексту статей та взаємодії з ними.
- Створення власних статей. Користувачі мають можливість створювати та публікувати свої власні наукові статті на різні теми. Це дозволяє активною участь в процесі обміну знаннями та досліджень.
Можливості, які надає веб-платформа користувачу та адміністратору зображенні на діаграмі варіантів використання (рис. 1). Для того, щоб користувач мав можливість створити нову статтю йому потрібно бути зареєстрованим на платформі.
Рис. 1. Діаграма варіантів використання
Ієрархічна діаграма класів з врахуванням взаємозв’язків між користувачами, статтями, коментарями та категоріями зображена на рисунку 2. Кожен клас має відповідні атрибути та зв’язки з іншими класами.
Отже, доцільно відзначити наступні переваги веб-додатку наукових публікацій «Live Articles»:
- Інтерактивність та залучення користувачів. Веб-додаток «Live Articles» надає можливість не лише читати статті, але й створювати власні. Це сприяє залученню широкого кола дослідників, письменників та експертів у створенні нового науково-пізнавального контенту та його поширенні.
- Використання сучасних технологій у розробці. Використання TypeScript, React, Redux-Toolkit, Material-UI та інших передових інструментів розробки веб-додатків підкреслює технічну актуальність дослідження. Це дає можливість створювати динамічні, швидкі та ергономічні інтерфейси, які забезпечують зручний доступ до великих обсягів наукової інформації.
Рис.2. Діаграми ієрархії класів
- Створення сприятливого середовища для наукової спільноти. Веб-додаток «Live Articles» створює умови для активної взаємодії між авторами та читачами, обміну думками та ідеями, сприяючи розвитку наукової спільноти та збільшенню швидкості розповсюдження нових досліджень.
- Застосування сучасних інструментів дизайну та тестування. Використання Figma для створення графічного дизайну та Postman для тестування функціоналу демонструє комплексний підхід до розробки, що сприяє якості та надійності веб-додатку.