ОБҐРУНТУВАННЯ ОСНОВНИХ НАПРЯМКІВ УДОСКОНАЛЕННЯ ПОРЯДКУ ПІДГОТОВКИ ТА ВІДПРАВЛЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ ЗАЛІЗНИЧНИМ ТРАНСПОРТОМ - Научное сообщество

Вас приветствует Интернет конференция!

Приветствуйем на нашем сайте

Рік заснування видання - 2011

ОБҐРУНТУВАННЯ ОСНОВНИХ НАПРЯМКІВ УДОСКОНАЛЕННЯ ПОРЯДКУ ПІДГОТОВКИ ТА ВІДПРАВЛЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ ЗАЛІЗНИЧНИМ ТРАНСПОРТОМ

07.12.2022 11:49

[3. Технические науки]

Автор: Платаш Богдан Олексійович, Національна академія сухопутний військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, м. Львів; Захаров Єгор Віталійович, Національна академія сухопутний військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, м. Львів; Каленик Максим Миколайович, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, Національна академія сухопутний військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, м. Львів; Маліновський Назар Олегович, Національна академія сухопутний військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, м. Львів


На сьогоднішній день в Україні тривають бойові дії, частина українських бойових бригад на початок війни мали пункти постійної дислокації у західній частині України і для відсічі збройної агресії ворога необхідно було здійснити переміщення озброєння та військової техніки, матеріальних засобів та особового складу в райони виконання бойових завдань, крім того, в ході війни здійснюються постійні переміщення з метою логістичного забезпечення, організації ротації підрозділів, евакуації пошкодженого озброєння та військової техніки, проведення інших заходів, тому організація планування та здійснення відправлення військової техніки залізничним транспортом є комплексним завданням, яке полягає у проведенні необхідних розрахунків, відпрацюванні комплекту документації, підготовці матеріальних засобів та навчанні особового складу.

Ці завдання вирішуються на всіх рівнях органів управління підрозділами інженерних військ ЗСУ. Штаб оперативного полку підтримки повинен визначитись зі складом підрозділу, що убуває для виконання завдання, маршрутом та необхідним видом транспорту, зв’язатись з органами військових перевезень, визначитись зі строками та обсягами підготовки.

В результаті проведеного аналізу процесу планування та здійснення перевезень підрозділів залізним транспортом було сформовано пропозиції, які можна розподілити по двох основних напрямках:

1. Пропозиції щодо удосконалення порядку оформлення документації на підготовку та відправлення техніки залізничним транспортом.

2. Пропозиції щодо удосконалення технологічного процесу вантаження техніки на залізничний транспорт.

Розробка відповідних пропозицій щодо порядку оформлення документації дозволить визначитись із обсягами запланованих робіт, загальною обстановкою під час їх виконання, зі значеннями основних показників, що характеризують процес вантаження техніки, необхідними для вантаження матеріальними засобами та наявним особовим складом.

Отже, з метою скорочення часу, який витрачається на планування перевезень рекомендується мати перед плануванням шаблони схем вантаження на всі види озброєння інженерних військ, в першу чергу, для найрозповсюдженіших зразків у інженерних підрозділах. До таких відносяться: зразки гусеничної техніки – гусеничний плаваючий транспортер ПТС-2, колісний зразок інженерної техніки – екскаватор одноковшевий військовий ЕОВ-4421, рухомий комплект інженерного обладнання – ЕСБ-8И з причепом, комплект механізованого моста ТММ-3М1, а також для автомобільної техніки – вантажний автомобіль типу КрАЗ та причіпний зразок інженерного озброєння – буксирно-моторний катер БМК-130. Розроблені авторами схеми кріплення були направлені у інженерні підрозділи та отримали схвальні відгуки від фахівців технічних служб, які засвідчили користь від їх використання.

Розробка пропозицій щодо другого напрямку дозволить скоротити час та трудовитрати на безпосередньо сам процес вантаження техніки на залізничні платформи. Це завдання можливо вирішити шляхом комбінації встановлених у керівних документах методів закріплення техніки на платформах та використанням сучасних кріпильних матеріалів.

Слід зазначити, що запропоновані рекомендації повинні носити прикладний характер і допомагати командирам підрозділів під час планування вантаження техніки обрати найбільш раціональні варіанти підготовки та виконання поставленого завдання.

Література

1. Постанова Кабінету Міністрів України від 4 листопада 2015р. №891 «Про затвердження Порядку організації діяльності залізничного транспорту під час здійснення військових залізничних перевезень». – К: 2015. – 6 с.

2. Каленик М. Транспортування військової техніки: Навчально-методичний посібник / Н. Маліновський, С. Шпак, В. Міщенко. - Львів: НАСВ, 2022. - 100 с.

3. Наказ МО України № 595 від 05. 09. 2013 р. „Про затвердження Положення з військових перевезень залізничним, морським, річковим та повітряним транспортом” – 71 с.

4. Бойовий статут Сухопутних військ Збройних Сил України  „Транспортні операції та військові перевезення” затверджені наказом Командувача сухопутних військ Збройних Сил України    № 983 від 18.12.2020 року,  – 116 с.Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференции

Конференции 2024

Конференции 2023

Конференции 2022

Конференции 2021Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукова спільнота - інтернет конференції

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Інформаційне суспільство: технологічні, економічні та технічні аспекти становлення