ЦИФРОВІ ПРИСТРОЇ ОБРОБКИ ТА ПЕРЕДАВАННЯ МУЛЬТИМЕДІЙНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
06.09.2021 21:08
[1. Информационные системы и технологии]
Автор: Микитась А.О., студент, «Комп’ютерна інженерія та управління», Харківський національний університет радіоелектроніки, м. Харків;
Кононенко О.М., студент, «Комп’ютерна інженерія та управління», Харківський національний університет радіоелектроніки, м. Харків;
Гузько М.А., студент, «Комп’ютерна інженерія та управління», Харківський національний університет радіоелектроніки, м. Харків
Мультимедіа – це сукупність комп'ютерних технологій, одночасно використовуючих кілька інформаційних середовищ: графіку, текст, відео, фотографію, анімацію, звукові ефекти, високоякісний звуковий супровід. Технологію мультимедіа становлять спеціальні апаратні і програмні засоби.
Мультимедійні технології використовують апаратні і програмні засоби. До апаратних відносяться аналогові і цифрові перетворювачі сигналів, відеопроцесори, декодери, звукові і відеокарти. Програмні засоби – це те, що допомагає розробляти мультимедійні додатки. Тобто програми по роботі з графікою і зображенням, створенню анімації, в тому числі 3D-анімації, обробки звуку, відеомонтажу та т.п.
Типи інтелектуальних медіасистем
Типів інтелектуальних медіасистем на сьогоднішній день досить багато. Розглянемо докладніше, які варіанти реалізації мають різні системи і які завдання вони допоможуть вирішити.
Аудіосистеми
Мають широке застосування – від конференц-залів і переговорних кімнат до вокзалів і стадіонів. Аудіосистеми необхідні для оперативного оповіщення людей у разі небезпеки або для донесення важливої інформації, тому їх також встановлюють в офісах, торгових центрах, школах та інших установах.
Відеосистеми і системи відеотрансляції
Дисплеї і проектори, світлодіодні фасади і екрани, відео стіни і багато інших інструментів візуалізації виконують дві основні функції: трансляція відеоінформації (в тому числі в режимі реального часу) і відеоспостереження.
Системи освітлення
Це не просто вкручені лампочки, це автоматизоване керування штучним і природним освітленням, архітектурне, постановочне і сценічне освітлення.
Відео-конференц-зв'язок
Відео-конференц-зв'язок дозволяє спілкуватися в режимі реального часу людям, що знаходяться на значній відстані один від одного. Це набагато ефективніше спілкування по телефону, оскільки ви, по-перше, можете бачити один одного, а по-друге, брати участь у колективній бесіді.
Системи інтерактивного (централізованого) управління
Вони дозволяють стежити за процесом в режимі реального часу, тут і зараз і з однієї точки. Дають можливість загальносистемного адміністрування і моніторингу.
Електронна черга
З цією технологією в тій чи іншій мірі стикався кожен з нас. Вона дозволяє автоматизовано керувати чергою в банківських і державних установах, в поліклініках і медичних центрах. Крім організації процесу, ця система також дозволяє формувати статистику і звіти по послугах.
Віртуальна і доповнена реальність
У створеній віртуальній реальності ви можете, наприклад, оцінити дизайн-проект, подивитися різні варіанти обробки і планування. Таким чином, ця система може бути успішно використана при проектуванні будинків, розробці дизайну приміщень, а також в ігрових і розважальних просторах.
Мультимедійні системи давно вже стали невід'ємним елементом роботи офісів, банків, промислових підприємств, великих складів, медичних установ, торгових центрів, театрів і концертних залів.
Список використаних джерел:
1. Мультимедійні технології обробки та подання інформації [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://inftis.narod.ru/it/n13.html.
2. Апаратні та програмні засоби мультимедіа [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://slutskmedkol.by/Informac_tehnologii/Multimedia.html.