РОЗРОБКА ПРИСТРОЮ ЕЛЕКТРОЖИВЛЕННЯ З КЕРУВАННЯМ ГОЛОСОВИМИ КОМАНДАМИ
30.09.2021 20:49
[1. Информационные системы и технологии]
Автор: Пиріг М.М., студентка, кафедра комп’ютерних систем і мереж, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, м. Івано-Франківськ
Сучасні інформаційні технології прогресивно розвиваються у всіх аспектах та напрямках, тож цей процес впливає на наші повсякденні речі: чи то автомобіль який має власний бортовий комп’ютер для збору та аналізу даних, що виводить інформацію яка в подальшому сприяє покращенню процесів обслуговування автомобіля. Інший приклад - це «розумна» розетка, яка без фізичних зусиль здійснює ввімкнення або вимкнення підключених до неї пристроїв. Достатньо перспективним є додавання голосового інтерфейсу до комп’ютеризованих систем керування промисловими та побутовими пристроями. Тому розробка елементів керування живленням з можливістю голосового управління є актуальною прикладною задачею [1].
Схема підключення елементів розробленого пристрою подана на рис. 1.
Рисунок 1 — Схема підключення елементів пристрою
Пристрій складається із плати Arduino Nano, реле, трансформатора напруги 220 В змінного — 5 В постійного струму та Bluetooth модуля. Зовнішній вигляд пристрою подано на рис. 2.
Рисунок 2 — Інтерфейс програмного забезпечення
Програмне забезпечення установки мікропроцесорної системи було реалізовано з використанням середовища програмування Arduino IDE. Розроблення програмного забезпечення для надсилання голосових команд через смарфтон відбувалось за допомогою платформи MIT App Inventor [2]. Інтерфейс розробленої програми подано відповідно на рис. 2.
Рисунок 3 — Інтерфейс програмного забезпечення
Розроблене апаратне та програмне забезпечення дозволяє виконувати задачу керування живленням електропристроїв з використанням голосових команд.
Література:
1. Голосове управління Arduino засобами Processing і Google Speech API 2019. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: URL: https://habrahabr.ru/post/236673/
2. MIT App Inventor [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://appinventor.mit.edu/
________________
Науковий керівник: Слабінога Мар’ян Остапович, доцент кафедри КСМ ІФНТУНГ