ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ВИМІРЮВАННІ ТА АНАЛІЗІ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ ЮНИХ ФУТБОЛІСТІВ - Научное сообщество

Вас приветствует Интернет конференция!

Приветствуйем на нашем сайте

Рік заснування видання - 2011

ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ВИМІРЮВАННІ ТА АНАЛІЗІ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ ЮНИХ ФУТБОЛІСТІВ

19.08.2024 20:07

[1. Информационные системы и технологии]

Автор: Гевлич Тарас Іванович, магістр, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, м. Вінниця; Гевлич Іван Геннадійович, кандидат технічних наук, доцент, Донецький національний університет імені Василя Стуса, м. Вінниця


ORCID: 0000-0003-3387-1657 Гевлич Т.І.

ORCID: 0000-0003-2282-0512 Гевлич І.Г.

Оптимізація тренувального процесу вимагає використання сучасних технологій, у т.ч. для вимірювання та аналізу підготовленості юних футболістів.

Напрями удосконалення футбольного тренувального процесу за допомогою інновацій досліджувалися С. Сапрун, І. Машталер, І. Дорошенко, А. Сватьєвим та іншими у [1-2], але виключно для «дорослого» спорту. Тому вивчення можливості ефективного застосування ІТ для оптимізації процесу тренувань юних футболістів є цікавим напрямом.

Метою роботи є дослідження можливості використання сучасних технологій у вимірюванні та аналізі підготовленості юних футболістів.

Сьогодні у професійних командах для оцінювання фізичної та іншої підготовленості спортсменів використовують таке спеціалізоване обладнання: GPS-трекери – для вимірювання дистанції, швидкості, інтенсивності руху; монітори серцевого ритму – для оцінки рівню кардіонавантаження; аналізатори лактату – для визначення інтенсивності навантаження і витривалості гравців; відеокамери та спеціалізоване програмне забезпечення – для аналізу технічних і тактичних навичок; спірометри – для оцінки здатності до аеробних навантажень; динамометри – для оцінки сили та витривалості м’язових груп; платформи для вимірювання сили стрибка – для оцінки вертикальної швидкості; бігова доріжка – для оцінки аеробної та анаеробної витривалості; аналізатори складу тіла – для оцінки фізичної форми та рівня підготовленості.

ІТ-інструменти обробки інформації у футболі використовуються для збору, аналізу, зберігання та візуалізації даних, бо вонии знижують трудомісткість, підвищують точність і ефективність роботи з інформацією. Найбільш вживані з них представлені у табл. 1.

Таблиця 1 – ІТ-інструменти обробки інформації спортивної діяльності




Разом з цим застосування цифрових інструментів у дитячому футболі України може зіткнутися з такими проблемами:

1. Відсутність фінансування на закупівлю обладнання, програмного забезпечення, навчання тренерів.

2. Недостатня цифрова кваліфікація тренерів.

3. Відсутність інфраструктури – швидкого інтернету, обладнання для збору даних і зберігання інформації.

4. Організація конфіденційності і безпеки даних згідно із законодавством.

5. Потреба в адаптації технологій до особливостей дитячого розвитку.

Наразі ми вважаємо достатньо ефективним широке застосування тренерами у дитячому футболі цифрових інструментів Google та Microsoft 365, зокрема Forms для проведення опитувань, Data Studio та Excel – для аналізу даних та візуалізації його результатів.

За результатами дослідження можна зробити висновки, що успішне впровадження цифрових інструментів у дитячий футбол України потребує комплексного підходу, врахування поточних умов і ресурсів, підготовки тренерів та учасників процесу до використання нових технологій на основі врахування правових і етичних аспектів збору та обробки даних. Важливим є завдання збалансувати використання сучасних цифрових інструментів з традиційними методами тренування для розвитку юних футболістів.

Пошук напрямів оптимізації тренувального процесу юних футболістів за допомогою ІТ буде напрямом подальших досліджень.

Література

1. Сапрун С., Машталер І., Дека І., Корнієнко С. Використання технології Wyscout для аналізу техніко-тактичних дій футболістів. Шляхи розвитку рухової активності молоді України : матеріали V Всеукраїнської науково-практичної конференції (м. Дрогобич, 27 квітня 2023 р.). Дрогобич : Посвіт, 2023. С. 144-162.

2. Дорошенко І., Сватьєв А., Соболь Е., Черненко О., Шаповалова І., Дорошенко Е. Сучасні підходи до аналізу змагальної діяльності футболістів із застосуванням інноваційних технологій. Спортивна наука та здоров’я людини. 2023. № 2 (10). С. 76-87.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференции

Конференции 2024

Конференции 2023

Конференции 2022

Конференции 2021



Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукова спільнота - інтернет конференції

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Інформаційне суспільство: технологічні, економічні та технічні аспекти становлення